Farnborough OBG FC

Colts


2023-24

Selkent League
Under 16A

Manager: Paul Raggett. Assistant: Adam Dannatt

Paul: Email: raggett7@sky.com; Mobile: 07971 079644.

Team picture - click for larger version in a new window

League Table

Up to and including
Sunday 7th April 2024
16 games P W D L F A GD Pts
Hillyfielders 14 12 1 1 47 9 38 25
Phoenix Sports Pumas 15 9 1 5 30 25 5 20
Dulwich Village Black 14 9 1 4 29 21 8 19
Farnborough OBG Colts 14 8 0 6 38 24 14 16
Erith & Belvedere Pink 14 6 2 6 35 25 10 14
Danson Sports Blue 15 5 4 6 30 32 -2 14
London Legends Gold 12 5 1 6 20 26 -6 11
Beacons 12 1 2 9 16 42 -26 4
Lewisham Boro Cobras 14 0 2 12 16 57 -41 2
Two points for a win.

Selkent League Under 16s Red Shield

Table

 
P
W
D
L
F
A
GD
Pts
Dulwich V. Black
0
0
0
0
0
0
0
0
FOBG Colts
0
0
0
0
0
0
0
0
Hayden Youth
0
0
0
0
0
0
0
0
Kingsdale Orange
0
0
0
0
0
0
0
0
Phoenix Sp. Pumas
0
0
0
0
0
0
0
0

Teams play each other home and away with the top two contesting the final. Two points for a win, one for a draw.

Results this Season

Scorers as at
Wednesday 10th April 2024

Name Lge Cup Tot
Lee 8 3 11
Phillips 1 7 8
Simon 6 1 7
Slatter 4 0 4
Harbert 3 1 4
Blue 3 0 3
Raggett 2 1 3
Dannatt 1 2 3
Phelps 2 0 2
Teeluck 1 1 2
Own goals 1 0 1
Warwick 0 1 1

Results Grid

  Bea Dan Dul Eri FOBG Hill LBC Lon Phx
Beacons   0-4 - - 2-5 0-4 - 4-2 1-3
Danson Sports Blue 2-2   2-2 1-1 1-2 - 3-2 2-1 2-4
Dulwich Village Black 4-1 2-1   2-1 5-2 3-2 3-1 2-0 2-3
Erith & Belvedere Pink 6-1 5-1 5-0   6-1 0-1 3-1 L-W 2-1
Farnborough OBG Colts 2-1 3-1 W-L 5-1   1-4 6-2 - 0-1
Hillyfielders 5-0 W-L 3-1 5-1 W-L   8-0 2-1 6-0
Lewisham Boro Cobras 2-2 3-3 0-3 - 0-11 1-6   2-3 0-2
London Legends Gold 3-2 3-4 - 2-2 - - 1-0   1-4
Phoenix Sports Pumas - 2-3 L-W 4-2 W-L 1-1 3-2 2-3  

Results and Fixtures

Competitions
Sel: Selkent League Division 16A;
SC: Selkent Cup One;
Red: Selkent League Red Shield.
Date H/A Opponents Comp.   Res. Scorers Report
2023
Sep 3 H Bromley Invicta Friendly D 1-1 Harley Lee  
Sep 6 H Danson Sports Blue Friendly P-P Danson unable to field a team.  
Sep 10 No fixture -  
Sep 17 H Danson Sports Blue Sel W 3-1 Jack Blue, George Raggett, Frankie Phelps  
Sep 24 A Lewisham Borough Cobras Sel W 11-0 Bobby Slatter 3, Alfie Simon 3, Sonny Harbert 2, Harley Lee, Jack Blue, OG  
Oct 1 H Erith & Belvedere Pink Sel W 5-1 Harley Lee 3, Alfie Simon 2  
Oct 8 No fixture -  
Oct 15 A Beacons Sel W 5-2 Harley Lee 2, George Raggett, Jack Blue, Sonny Harbert  
Oct 22 H Dulwich Village Black Sel P-P Dulwich Village Black unable to field a team.  
Oct 29 A Hillyfielders Sel P-P Waterlogged pitch.  
Nov 5 H Phoenix Sports Pumas Sel P-P Waterlogged pitch  
Nov 12 A Dulwich Village Orange SC 1 W 4-1 Danny Warwick, Harrison Dannatt, Alfie Simon, Max Teeluck  
Nov 19 A Danson Sports Blue Sel W 2-1 Max Teeluck, Harrison Dannatt  
Nov 26 H Beacons Sel W 2-1 Harley Lee, Bobby Slatter  
Dec 3 H Phoenix Sports Pumas Sel L 0-1  
Dec 10 H Lewisham Borough Cobras Sel W 6-2 Harley Lee 3, Danny Warwick, Alfie Simon, OG  
Dec 17 H London Legends Blue SC 2 W 2-1 Harrison Dannatt, John Phillips  
Dec 24 No fixture -  
Dec 31 No fixture -  
2024
Jan 7 A London Legends Gold Sel P-P Waterlogged pitch  
Jan 14 A Erith & Belvedere Pink Sel L 1-6 Harley Lee  
Jan 21 H Hillyfielders Sel L 1-4 Frankie Phelps  
Jan 28 No fixture -  
Feb 4 A Dulwich Village Black Sel L 2-5 Alfie Simon, John Phillips  
Feb 11 A Phoenix Sports Pumas Sel P-P Waterlogged pitch.  
Feb 18 A London Legends Gold Sel P-P Waterlogged pitch.  
Feb 25 H Teviot Rangers Blue SC QF W 7-2 John Phillips 3, Harley Lee 2, George Raggett, Sonny Harbert  
Mar 3 A London Legends Gold Sel P-P Waterlogged pitch  
Mar 10 A Hillyfielders Sel P-P FOBG unable to field a team.  
Mar 17 H Phoenix Sports Pumas SC SF P-P Waterlogged pitch.  
Mar 24 H Phoenix Sports Pumas SC SF W 4-1 John Phillips 3, Harley Lee  
Mar 31 No fixture -  
Apr 7 A Phoenix Sports Pumas Sel P-P Farnborough OBG could not field a team.  
Apr 14 H Phoenix Sports Pumas Red -  
Apr 20 N Erith & Belvedere Pink SC F -  
Apr 21 -